3o QLS Online Debate Festival

Μετά από δύο συνεχόμενα επιτυχημένα Debates στα οποία συμμετείχαν συνολικά 27 ομάδες από 15 κέντρα ξένων γλωσσών , το Education Team του QLS διοργάνωσε το 3ο QLS Online Debate Festival στις 29 και 30 Μαρτίου 2019. Είχαμε τη χαρά να συμμετέχουν 38 ομάδες και 114 μαθητές από 19 κέντρα ξένων γλωσσών της Ελλάδας και από 4 σχολεία της Optima της Βουλγαρίας. Οι μαθητές των σχολείων μας είχαν την δυνατότητα να συναγωνιστούν με σχολεία της Βουλγαρίας και κρίθηκαν από κριτές του Cambridge English Assessment, της Optima, της LanguageCert και των εκδοτικών οίκων Express Publishing, Burlington Books και MM Publications.

Πέραν των καλύτερων ομάδων ανά επίπεδο, επίσης βραβεύτηκαν οι μαθητές που συγκέντρωσαν τον υψηλότερο βαθμό για την ομιλία τους, καθώς και οι rebuttal speakers που έλαβαν τις υψηλότερες βαθμολογίες. Οι νικητές ανά κατηγορία είναι οι ακόλουθοι:

LEVEL B1:

Best Teams

1η Θέση  – GOLD                          Κέντρα Ξένων Γλωσσών Κουντουρά – Κατερίνη

2η Θέση  – SILVER                       Κέντρο Εκμάθησης Ευρωπαϊκών Γλωσσών “CELL” – Χαλκίδα Ευβοίας

3η θέση  – BRONZE                      Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ- Ρέθυμνο Κρήτης

Best Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Γεωργατσώνας Νικόλαος (Κέντρο Εκμάθησης Ευρωπαϊκών Γλωσσών “CELL”)

2η Θέση  – SILVER                     Νάταλι Ζόκο (Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ)

3η θέση  – BRONZE                     Τοσιάδης Λευτέρης (Κέντρο Εκμάθησης Ευρωπαϊκών Γλωσσών “CELL”)

 

Best Rebuttal Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Αριστείδης Βράτσιος (Κέντρα Ξένων Γλωσσών Κουντουρά)

2η Θέση  – SILVER                     Καραγεωργός Παρασκευάς (Applestars Ξένες Γλώσσες και Πληροφορική)

3η θέση  – BRONZE                    Gizela Marketak (Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ)

 

 

LEVEL B2:

Best Teams

1η Θέση – GOLD                             Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ- Ρέθυμνο Κρήτης

2η Θέση – SILVER                          Applestars Ξένες Γλώσσες και Πληροφορική – Φιλαδέλφεια Αττικής

3η Θέση – BRONZE                        Ξένες Γλώσσες Βασσάλου-Τσακαλάκη – Ηράκλειο Κρήτης

Best Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Σοφία Γασπαράκη (Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ)

2η Θέση  – SILVER                     Πανουτσόπουλος Δημήτρης (Applestars Ξένες Γλώσσες και Πληροφορική)

3η θέση  – BRONZE                    Μαρία Οικονομίδη (Ξένες Γλώσσες Βασσάλου-Τσακαλάκη)

Best Rebuttal Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Αντωνία Κουκλάκη (Ξένες Γλώσσες Βασσάλου-Τσακαλάκη)

2η Θέση  – SILVER                     Βασίλη Ιωάννα (Κέντρα Ξένων Γλωσσών Ανετοπούλου-Hutton)

3η θέση  – BRONZE                    Πατσουράκος Χρήστος (Applestars Ξένες Γλώσσες και Πληροφορική)

 

LEVEL C1/C2:

Best Teams

1η Θέση – GOLD                             Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ- Ρέθυμνο Κρήτης

2η Θέση – SILVER                          Κέντρα Ευρωπαϊκών Γλωσσών G.Papas –Άλιμος Αττικής

3η Θέση – BRONZE                        Κέντρο Ξένων Γλωσσών “Εκπαιδευτική Δυναμική” – Σύρος

Best Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Λεονάρδος Προβελέγκιος (Κέντρο Ξένων Γλωσσών “Εκπαιδευτική Δυναμική”)

2η Θέση  – SILVER                     Κουντουράκη Δανάη (Κέντρα Ξένων Γλωσσών Καλανδράνη)

3η θέση  – BRONZE                    Αριστέα Αποστολάκη (Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ)

Best Rebuttal Speaker

1η Θέση  – GOLD                        Μαρία Κοκόνη (Κέντρα Ξένων Γλωσσών Ανετοπούλου-Hutton)

2η Θέση  – SILVER                     Γεώργιος Μανιουδάκης (Κέντρα Αγγλικής Γλώσσας Ασημένια Φήταμ)

3η θέση  – BRONZE                    Θέμις Παπαδοπούλου (Κέντρα Ευρωπαϊκών Γλωσσών G. Papas)

Privacy Preference Center

Advertising

adwords.google.com

Analytics

analytics.google.com